Eğer siz bundan yüzlerce yıl önce yaşasaydınız ve iyi bir hayat sürmek için ticaret yapmanız gerekseydi ne yapardınız ? Eğer büyük oynamayı sevenlerdenseniz bir şekilde yolunuz ipekyoluna düşerdi. İpek yolunun sonunda, oldukça karlı ve zengin edici bir servet bekliyor. Ancak o yolun sonuna ulaşmak kolay değil. O yolun sonunda neler olacağını bilen haydutlardan kurtulmak biraz yürek istiyor. Tabi birde haydut olarak, yoldan geçenlerin korkulu rüyası olmakta var.

İşte Silkroad Online kullanıcısına böyle bir atmosfer vaat ediyor. MMORPG oyun dünyasına yepyeni bir bakış açısı getiren yapım, standartlarının dışına çıkmayı başarmış büyük bir proje. Sadece beta aşamasındayken milyonları bulan kullanıcı sayısı bunun en belirgin göstergelerinden biri. Oyunda genel olarak MMORPG dünyasının elemanları ve kendi içerisinde bambaşka bir oynama deneyimi sunuyor. Söz gelimi Silkroad Online da bir müddet rutin görevleri ve işleri yapmanız gerekiyor. Çeşitli yaratıkları katlettikten sonra 20. Levele yükseldiğinizde asıl oyun başlamış oluyor. Oyunda 20. Level olana kadar, aslında genel olarak oyun mantığını metaryelleri ve genel atmosferi koklamış oluyoruz. Bu sayede 20 levelden sonra bu neydi şu neydi diye düşünmek yerine direk misyonumuza odaklanmak söz konusu.

20. levelden sonra üç ana mesleklerden birini seçmemiz gerekiyor. Bu aynı zamanda bu oyunu nasıl oynamak istediğiniz sorusu. Unutmayın ki Silkroad Online sadece yaratık kesmeye dayalı sıradan bir rol yapma oyunu değildir. Mesleklere gelirsek eğer; Trade’ler yani kervancılar, Hunter yani koruyucular ve Thief’ler yani Hırsızlar. Kervancılar ve koruyucular organize hareket ederek düşman Hırsızları, kervana karşı korumakla mükellefler. Ancak oyunun konsepti sadece bundan ibaret te değil. Uzun kervan yoluculuklarına çıkmadan, çeşitli görevler ve yaratıklarla boğuşarak hızlıca seviye atlamak yararınıza olacaktır.

 

SİLKROAD EPİN YÜKLEME ADIMLARIMIZ;

 

1)www.joymax.com adresine gidiniz. Bilgileriniz ile giriş yapınız. "Yükle" butonuna tıklayınız.

2)"Elektronik Pin" bölümünden "Turkey_mtcgame" seçiniz.         

3)E-Pin kodunuzu ve Serial No giriniz. "Sonraki" butonuna tıklayınız.

4) Kodunuz başarılı bir şekilde yüklenmiştir.

 

 

 

DVO-RYO'lar... Çoğumuzun ortak tutkusu, kimilerin hastalığı veya masum alışkanlığı... Peki kitleleri bu kadar kendine çeken, bağlayan, oynatan ve kilitleyen şey nedir?Tabii ki gelişmek, daha güçlü olmak, daha çevik ve daha hızlı olmak... Besin zincirinin en üstünde olmak, kısaca limit neyse orada olmak. Endgame, oyun sonu, seviye kapasitesine ulaşmak.Tüm DVO-RYO'cularının ortak hedeflerinden en önemlisi bu.

 

Peki binlerce queste rağmen, yüzlerce, belki toplamda binlerce harcanan saate rağmen neden siz daha yolu yarılamışken bazıları tepeden pis bir gülümsemeyle size el sallıyor? Nasıl oluyor da ondan sizlerden hızlı şekilde ilerliyor. Büyük bir ihtimalle de sizden daha az oynuyor ve oyun O'nun için o kadar da önemli değil. Korkutucu değil mi? Nasıl başarıyor daha az zamanda sizden daha çok yol katetmeyi? İşte bu sorunun cevabını Silkroad için bu yazımızla alacaksınız.

 Genel olarak DVO-RYO'lardaki görevler, sizi oyuna bağlayacak binlerce şeyden ve diğer oyunculardan sonra hızla seviye atlamanıza mani olacak en önemli etmendir. Bu oyun türünün başında kocaman bir devasa geçtiği için de aslında baştan sona bu tarz oyunlar tek başınıza oynamanızı engellemek için elinden geleni yapar. Binlerce insanın içinde bizler ise nedense yalnız şövalye şeklinde gezmeyi severiz. Halbuki oyunu baştan sona birileriyle beraber oynasak, hızımız katlanacak.

 

Silkroad Online, birçok açıdan diğer DVO'lara benzese de, onlardan ayrıldığı çok önemli noktalar var. Bu noktaların farkında olmak, oyuncuları oyunda başarıya götüren çok önemli bir etken. Geçmiş oyun deneyimlerinden yola çıkan oyuncular kendi seviyelerinden yüksek yaratıkları kesmenin daha iyi tecrübe puanı verdiğini düşünürler. Ancak Silkroad Online'da seviye atlama sistematiği diğer DVO'lardan farklıdır. Silkroad Online'da hızlı seviye atlamak'hız'dan geçer. Bu hız unsurlarını şöyle açıklayabiliriz:

 

Hızlı Koşmak olarak adlandırılan "Skill&Scroll" grupları seviye atlamada büyük önem taşır. Bir yaratıktan diğer yaratığa geçmek geçmek, olası bir tehlikede oradan hızla uzaklaşabilmek ve şehirlerde hızlı hareket edebilmek hızlı seviye atlamamız için çok önemlidir. Hızlı koşabilmek için şehirlerde bulabileceğimiz çeşitli takı satan NPC'Ierden scroll alabilirsiniz (%50, %100 Speed Scroll gibi). Çin ve Avrupa karakterlerinde hızlı koşma özelliğini skill olarak açabilir, bu skill'inizi artırdıkça çok daha hızlı olabilirsiniz. Oyunun içindeyken fark etmediğiniz üzere; gerçek hayatta zaman akıp gidiyor. Kimileri ise daha hızlı olarak, oyunun kendi içinde yürümemek için ellerinden geleni yapıyorlar. Git,gel, öl tekrar git, alışveriş derken saatler geçiyor ve rakipleriniz bunun farkında.

 

Düşük seviyeli yaratıklar Düşük seviyeli yaratıkları kesmek her lonca için kısa sürede daha fazla tecrübe puanı, daha fazla altın ve eşya düşmesi demektir. Kendi seviyenizden 4-5 seviye aşağıda yaratıklar kesmeniz hızlı seviye atlamanız için çok daha iyi bir seçim olacaktır (tabii "boyuna göre birisini bulamadın mı?"sorusuna verilecek iyi bir yanıt düşünmeniz gerekir). Örnek vermek gerekirse, sizin seviyeniz 80 olsun, seviyesi 84 olan yaratıktan size %0.02 tecrübe geldiğini farz edelim. 84. seviye yaratığı 3 skill kullanarak öldürüyorsunuz, daha fazla can ve mana iksiri harcıyorsunuz ve altın & eşya düşürme olasılığı düşük. Seviyesi 76 olan yaratığı kestiğinizdeyse %0.01 tecrübe puanı geliyor ve siz bu yaratığı tek skill kullanarak öldürebiliyorsunuz, yani bir seviye 84 yaratığı öldürene kadar yaklaşık üç seviye 76 yaratığı öldürüyorsunuz. Seviyesi 84 olan yaratık: %0.02 tecrübe puanı, üç 76 level yaratık: %0.03 tecrübe puanı vermekte. Dolayısıyla %0.01 fazla tecrübe puanı cebinize kalıyor (alan skill'leri ile beraber kazancınız daha da fazla olacaktır).

 

 

Noise faktörü

Bildiğiniz gibi Avrupa karakterlerinde bulunan Bard build'inin Noise skill'i hızlı seviye atlamada önemli bir faktör. Noise skill'ini açtığınızda agresif yaratıklar siz onlara saldırmadıkça size dokunmuyorlar ve rahatlıkla spot'larda gezebiliyorsunuz. Siz seviye atladıkça Noise skill'inin seviyesinide yükseltebilir, seviyeniz 10'ken seviyesi 20 olan yaratıkların ortasında rahatlıkla gezebilirsiniz. Böylece ölme korkunuz olmadan hızlı bir şekilde dilediğiniz yaratığı öldürebilirsiniz. Not: Champion ve Giant yaratıklara karşı Noise'un bir etkisi olmaz.

 

İpekle satın alınabilen eşyalar İpekle satın alabileceğimiz eşyalar hızlı seviye atlamak için çok önemlidir. Silkroad Online hesabınıza Premium üyeliğiniz olmadan giriş yapmak çok zordur. Dolayısıyla öncelikle Premium almanız şart. Premium ile birlikte birçok hediye kazanıyorsunuz. Örneğin %100 daha fazla Tecrübe Puanı Bileti. Bu eşyayı Premiumsuz ayrı olarak da alabilirsiniz ama Premium alarak elde etmek en mantıklısı. Bir de ReserveReturn Scroll var. Bu scroll ile öldüğünüz yere geri dönebilir, haritada istediğiniz yere gidebilir veya en son Return Scroll'u kullandığınız yere geri dönebilirsiniz. Bu hızlı seviye atlamak için çok faydalı bir scroll. Yeri geliyor seviye artırmak için gittiğimiz spot'a 30 dakikada ulaşıyoruz. Bu satın aldığımız scroll ile ulaşmak istediğimiz yere saniyesinde varabiliyoruz. 250 ipek karşılığında alabileceğimiz envanter büyütme scrollu ile envanterinizin kapasitesini katlayabilir, şehre çok daha az uğrar ve yine zamandan kazanabilirsiniz. Bunların yanı sıra"%20 Damage Increase Scroll", "%20 Damage Resistance ScrolT'gibi scrolllar ile hızınıza hız katabilirsiniz. Ayrıca can ve mana iksirlerini,Tamir Scroll'larını Item Mall'dan alabilir şehire sadece yeni eşya almak için dönebilirsiniz. Ancak bu biraz masraflı olabilir:-). Ve en önemlisi Pet olarak adlandırılan yardımcı sadık dostlarımız. Evcil hayvanlaırmız yaratıklardan düşen her türlü şeyi isteğimiz doğrultusunda alıyor. Böylece hiç vakit kaybetmeden ve karakterimizin yere eğilip doğrulmasına gerek kalmadan etraftakileri toplayabiliyoruz. Ücretsiz olarak oynadığınız oyunda birazcık hırsa kapıldıysa-nız, hafiften kendinizi kaptırdıysanız minicik ücretlerle oyuna para vereceğinizi değil, kendinizi mutlu edeceğinizi düşünün.Tek taraflı bir alışveriş değil ve sonucunda tatmin ve bir dolu faydalı özel eşya ile suratı gülecek olan sizlersiniz.

 

Party sistemi ile kasmak Ve Silkroad Online'ın en can alıcı noktasına geldik. Party sistem hızlı seviye atlamanın en iyi ve en ucuz maliyetli yoludur. İyi bir gruba girdikten sonra sonra tek başımıza 3 günde ulaşabileceğimiz seviyeyi 1 günde yakalayabiliriz. Kişi başı düşecek olan exp elbette azalacak fakat yaratık kesme hızınız da partinizdeki kişi sayısı kadar katlanacak.

 

İyi bir grup nasıl olur? İyi bir grup, 3 VVizard, 2 VVarrior, 2 Bard ve 1 Cleric karakterin bir arada olmasıyla oluşur. Bu build'lerden herhangi biri değilseniz party bulmakta zorlanırsınız. Ama eğer bu build'lerden biriyle oynuyorsanız party sisteminden şaşmayın çünkü en hızlı bu şekilde seviye atlarsınız. Ayrıca party oyuncuları bir araya gelip kesmek istedikleri yaratıklara gidince "Party yaratıkları"doğar. Bunlar normal yaratıklardan çok daha iyi tecrübe puanı, eşya ve altın verirler ve tahmin ettiğiniz gibi tek başınıza öldürmeniz imkansızdır. Hele ki Giant party ve Champion party yaratıkları doğduğu zaman inanılmaz derecede tecrübe puanı gelmeye başlar. Ayrıca party dayanışma ve muhabbet eşliğinde olmak zorunda olduğundan en zevklisi böyle bir grup eşliğinde seviye kasmaktır.

 

Copyright © 2014 Sitenin hakları saklıdır. İzinsiz kopyalama ve alıntı yapılamaz !
Kullanıcı Sözleşmesi