Künye

Platform: PC

 

 

 

BAŞLARKEN GENEL BAKIŞ

 

İlk Önce

Bu bilgi bankasında savaştaki performansını arttırabilecek bazı faydalı bilgiler bulacaksın. Warface'in farklı özellikleri hakkında daha fazlasını öğrenmek için aşağıdaki metinlere göz atın.

Sınıflar

Piyade

Takımın ileriye gitmesini sağlayacak ateş gücünü sağlayan genel bir rolü vardır. Piyade, hem kendisine, hem de takım arkadaşlarına mühimmat verebilir, farklı türlerde bombalar atabilir ve ana silahları Saldırı Tüfeklerine taktıkları bombaatarı kullanabilir. Piyadeler orta ve uzak mesafede savaşmak için uygundur. Özellikle kendisine ve takım arkadaşlarına mühimmat verebilme özelliği sayesinde uzun PvE görevlerinde önemli rol üstlenir.

Başlangıç Silahı:
Saldırı Tüfeği: R4A1,
Yan Silah: HP Tabanca,
Savaş Bıçağı
Taktikler:
Uzaktan temas ile kritik alan önünde hat oluşturur;
Takım arkadaşlarına devamlı olarak cephane akışı sağlayarak düşmanı her an siperde tut.

MühendisMühendis sınıfı takımlarına destek vermek için hem kendilerinin hem de takım arkadaşlarının zırhlarını yenileyebilir. Mühendisler mayın yerleştirebilir ve patlayıcıları diğer tüm sınıflardan daha hızlı kurabilirler. Mühendis sınıfı ana silahları SMG'ler ile yakın ve orta mesafede savaşmak için uygundur.

Başlangıç Silahı:
SMG: Z84 SMG,
Yan Silah: HP Tabanca,
Savaş Bıçağı

Taktikler:
Mayınları kapı önlerinde veya sokak köşelerinde kullanarak sürpriz saldırı gerçekleştir;
Takım arkadaşlarının zırhlarını yenileyerek onların kritik durumlardan kurtulmalarına yardımcı ol.

Paramedik

Geleneksel 'kurtarma' sınıfı olan Paramedikler hem kendilerini hem de takım arkadaşlarını iyileştirebilirler, ve ölmek üzere olan müttefikleri şok cihazı ile canlandırabilirler. Yetenekli bir Paramedik zor bir görev sırasında düşen bir çok takım arkadaşını hayata döndürebilir. Standart silahları Pompalı Tüfekler yakın çarpışmaya en uygun silahtır.

Özel: Yaraları iyileştirme ve takım arkadaşlarını canlandırma.
Taktikler:
Takım arkadaşlarını iyileştirerek onları ayakta ve düşmana karşı güçlü tut.
Ayrıca unutma ki Şok Cihazı ölümcül bir amaca hizmet edebilir.

Keskin Nişancı

Keskin nişancılar uzak mesafelerden destek sağlarlar ve öldürücü derecede hassas atış yaparlar. Diğer sınıfların sahip olduğu ek becerilere sahip olmasalar da uzaktan sağladıkları taktik avantaj ve mermi başına en yüksek hasar oranı ile her saldırı ve savunma timinin vazgeçilmez unsurlarıdır. Yakın mesafede silahlarını etkili kullanmak çok zor olduğundan ya tabancalarını da çok iyi kullanması gereken bir sınıftır ya da düşman tarafından fark edilmeden düşmana zarar vermeyi bilmelilerdir.

Başlangıç Silahı:
Keskin Nişancı Tüfeği SVK,
Yan Silah: HP Tabanca,
Savaş Bıçağı

Taktikler:
Yüksek mevkileri ve tüfeğin dürbününü avantajına kullan;
görünmediğinden emin olarak düşmanı beklemediği yerden beklemediği zaman vur ve indir.

 

 

Oldukça güzel grafiklere sahip
Öncelikle oyunu tekniksel yani grafiksel açıdan incelemek istiyorum. Oyuna ilk girdiğim andan itibaren her yeri inceledim. Etrafa, karakterlere ve silahlara güzelce baktım. O kadar mükemmel ötesi grafiklere sahip olmasını beklemiyordum, zaten şu anki grafikleri oldukça iyiydi. Sadece karakterlerin tasarımlarını beğenmedim diyebilirim. Oldukça ruhsuz duruyorlardı. Geriye kalan herhangi bir sorun yok bu açıdan. Günümüz MMOFPS oyunları arasında çok iyi durduğunu bile söyleyebilirim.

Şimdi biraz oyunun oynanış sistemine değinelim. Evet karakterinizi oluşturuyorsunuz, ardından oyuna giriş yapıyorsunuz. Her MMOFPS oyunundaki gibi sınıflar bulunuyor. Bu sınıfları seviye ile açıyoruz. Seviye atladıkça farklı silah sınıfları açılıyor. Bu silah sınıfları ile tıpkı diğer MMOFPS oyunlarındaki gibi farklı çatışmalara girmeniz mümkün. Ben özellikle keskin nişancılık sınıfında oynadım bol bol. Oldukça kolay ve rahattı. Dürbünü açtıktan sonra pek bir titreme olmadan rakiplerin işini halledebiliyoruz.

 

Türünün en iyisi
Silah seçimleri her sınıfa göre farklılık gösteriyor. Kendinizi en rahat hissettiğiniz sınıfla oynamanızı tavsiye ederim. Tabii ki bu sınıflar kadar çatışmayı etkileyen başka tür olaylar da mevcut. Duvarlar, arabalar ve çeşitli yükseklikler oyuna dinamiklik katıyor. Mesela bir arabayı iterek kendinize barikat oluşturabiliyorsunuz. Duvarların üstünden hızlıca atlamak da mümkün. Savaştan kolayca kaçmanızı sağlıyor. Genel olarak savaşlar bu şekilde sürüyor. Gerisi sizin FPS tecrübenize kalmış durumda.

İçeriği normal MMOFPS oyunlarındaki gibi olmuş.. Dükkan’dan alışveriş yapıyoruz. Envanterimizi düzenliyoruz ve botlara karşı veya gerçek oyunculara karşı savaşıyoruz Beta aşamasında olduğundan dolayı pek yeni şeyler göremedim dükkanda. Fakat şimdilik bunlar bile yeterli. Öyle elli bin silah olsa bile aralarından bir tanesini beğenip sürekli o silahla oynuyoruz. Bu her FPS oyuncusu için aynıdır.

 

 

Copyright © 2014 Sitenin hakları saklıdır. İzinsiz kopyalama ve alıntı yapılamaz !
Kullanıcı Sözleşmesi